پـرسپـوليـس پرافتخارترین تیم دهه های 1350- 1360 و 1370 فوتبال ایران و سپاهان در دهه 1380

افتخارات پرسپولیس از زمان برگزاری اولین دوره لیگ ایران تاکنون: 9 قهرمانی و 8 نایب قهرمانی در لیگ ایران قهرمان سال های: 1350 - 1352 - 1354 - 1374 - 1375 - 1377 - 1378 - 1380 - 1386 و 5 قهرمان جام حذفی ایران در سالهای 1366 - 1371 - 1377 - 1388 -1389 و قهرمان جام حذفی باشگاههای آسیا 1990 و نایب قهرمان جام حذفی باشگاه های آسیا 1991 و 6 قهرمانی جام باشگاههای تهران در دهه 1360 و 3 قهرمانی جام حذفی تهران ___24 قهرمانی و 10 تایب قهرمانی در مسابقات رسمی فدراسیون فوتبال ایران و آسیــا در 40 سال از پرافتخارترین تیم تاریخ فوتبال ایران

پــرسپـولـيـس ايـران Persepolis IRAN - كلكسيون افتخارات پرسپوليس در مقايسه با استقلال تهران.

پــرسپـولـيـس ايـران Persepolis IRAN

پـرافـتـخـارتــریـن تـیـــم تــاریــخ فـوتـبـال ایــران

پرسپوليس پر افتخارترين تيم تاريخ فوتبال ايران و سردار فوتبال ايران است اين باشگاه پر طرفدار ترين و محبوب ترين باشگاه در قارة پهناور آسيا نيز مي باشد كه در دهه هاي ۱۳۵۰ - ۱۳۶۰ - ۱۳۷۰ و در دهه جاري ۱۳۸۰ كه بدترين دهه عمر اين باشگاه بوده با دو قهرماني در ليگ برتر و دو قهرمانی در جام حذفی در اين دهه نيز يكه تاز می توانست یکه تاز باشد. اما سپاهان با حمایت مطلق ارگانهای دولتی و پولهای سرسام آور بیت المال پرافتخارترین تیم دهه ۸۰ لقب گرفت تا پرسپولیس ۳ دهه و سپاهان یک دهه پرافتخارترین تیم ایران در هر دهه باشند و استقلال تهران با آن همه ادعا جایی در این فوتبال از این لحاظ و ملاک فوق الذکر نداشته باشد و فقط خود را آسیایی فرض کند که این مطلب را کلیک کنید و بخوانید تا بدانید واقعیت استقلال در آسیا چیست؟ هويت آسيايي استقلال تهران

 Like our Facebook Page here

افتخارات سردار فوتبال ايران در مقايسه با استقلال تهران

  • در آمار زير افتخارات تيم شاهين سابق و دوچرخه سواران كه بعداً بنام پرسپوليس و تاج يا استقلال تغيير نام دادند لحاظ نشده است.
  • ضمناً مقايسه كلي و موشكافانه سردار فوتبال ايران در جام باشگاههاي آسيا و جام قهرمانان آسيا و جام برندگان جام آسيا در مقايسه با استقلال تهران در آينده نزديك در اين وبلاگ قرار خواهد گرفت تا خيلي حقايق پنهان ديگر براي طرفداران سردار فوتبال ايران بر ملا گردد.
  • لازم به توضیح است که پرسپولیس ایران در سه بار حضور در جام در جام آسیا دو بار به فینال رسید و با یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی برترین نماینده تاریخ ایران در این جام شد. اما استقلال تهران با سه بار حضور در این جام در تمام ادوار حذف شد. این تیم پر مدعا و طبل تو خالی فوتبال ما سه بار فینال جام باشگاههای آسیا را در تهران میزبانی کرده است که دو بار آن بعد از انقلاب بوده است و زمانی بوده که این جام در حال رونق یابی بوده است و در هر دو بار میزبانی در تهران آبروی فوتبال ایران را برده است و جام را تقدیم خارجی ها در حضور یکصد هزار تماشاگر نموده است. ولی  پرسپولیس با ۱۰ بار حضور حتی یکبار هم میزبان دور نهایی نشده است و دور نهایی را یکبار در عربستان و سه بار دیگر در شرق و در دره ای از تماشاگران کره ای و ژاپنی برگزار کرده است. پرسپولیس تنها نماینده ایران است که در جام باشگاههای آسیا موفق به شکست نماینده کره جنوبی شده است. در حالی که استقلال تهران هیچ بردی در برابر دو قطب برتر شرق آسیا در این دو جام در جام و در جام باشگاههای آسیا نداشته است و در برابر عربستانی ها نیز با ۱۵ بازی و ۹ باخت و فقط ۴ برد بدترین نماینده ایران در برابر عربستانی ها بوده است. لازم به ذکر است که پرسپولیس از ۱۴ بازی با عربستانی ها فقط دو بار باخته است و در ۱۰ بازی صاحب ۶ برد و ۵ تساوی شده است و تنها نماینده ایران است که با بازی های فراوان در ریاض و تهران اصلاْ در این دو شهر به عربستانی ها نباخته است. آمار پرسپولیس و استقلال را در برابر عربستانی ها در لینک ذیل دنبال کنید:http://thepersepolis.blogfa.com/post-27.aspx
  • پرسپوليس در دهه ۱۳۷۰ چهار بار قهرمان ليگ شد و استقلال دو بار كه هر دو بار فدراسيون استقلال را ميزبان دور نهايي باشگاههاي آسيا كرد و لي پرسپوليس ۴ بار به نيمه نهايي رسيد و هر چهار بار مهمان بود، سه بار در شرق و در دره اي از تماشاگران طبل بدست كره اي و يكبار در عربستان كه در اين كشور پرسپوليس موفق شد سامسونگ كره جنوبي را شكست دهد و بعنوان تنها نماينده ما بر يك تيم كره جنوبي در اين جام غلبه كرد. در اين چهار دوره ۳ بار سوم شد كه هر سه بار در خانه حريفان بود اما استقلال هر دو بار در حضور ۱۰۰ هزار نفر تماشاگر جام را به ژاپني ها و كره اي ها تقديم نمود

لـیــگ ایــــران

تعداد حضور

قهرمانی نایب قهرمانی سومی
پرسپولیس

تمام ۲۸ دوره لیگ ایران

۹

۷

۵

استقلال

یک بار به دسته سه رفت

۷

۸

۴

تعداد قهرمانی پرسپولیس و استقلال در لیگ ایران

برای دیدن رکوردهای پرسپولیس روی این لینک کلیک کنید: رکوردهای پرسپولیس افسانه ای در لیگ ایران

۱۵ رکورد اصلی در ۳۰ دوره تاریخ برگزاری لیگ ایران

پرسپولیس

۱۱/۵ رکورد (۸۰٪ کل رکوردهای تاریخی لیگ)

استقلال

۱/۵ رکورد

سپاهان و پاس دو رکورد دیگر را در اختیار دارند که در لینک فوق جزئیات رکوردها را مشاهد خواهید کرد.


  • پرسپوليس تا سال ۱۳۸۲ و آغاز فوتبال مافیایی ایران و ۸ سال رکود این تیم که همین ۸ سال بهترین سالهای تاریخ باشگاه استقلال بوده است؛ مقام زیر سومی لیگ نداشته است و تا سال ۱۳۸۲ ۸بار قهرمان، ۷ بار نایب قهرمان و ۴ بار سوم شده است. بدین معنی که طی ۳۱ سال برگزاری لیگ و ۱۹ دوره پرسپولیس هیچ وقت پایین تر از رده سوم لیگ را تجربه نکرد در حالی که استقلال از ۱۹ دوره اول لیگ ۶ بار زیر سومی و یک بار نیز به لیگ دسته سوم سقوط کرده است. جالب اینجاست که از سال ۱۳۸۲ تاکنون طی ۸ سال پرسپولیس ۶ مقام زیر سومی دارد. ۳۱ سال بدون مقام زیر سومی و ۶ بار زیر مقام سومی در ۸ سال. بله فوتبال مافیای و دست هایی کمر به نابودی و کم کردن محبوبیت پرهوادارترین تیم ایران در این دوران سیاه بسته اند و باشگاه رقیب طلایی ترین دوران تاریخش را در رقابت با پرسپولیس تجربه می کند!
  • ضمناً پرسپوليس در ليگ ۱۳۷۳ با داشتن ۲۳ بازي و به ثمر رساندن حدود ۵۵ گل زده بهترين ميانگين بازي و گل زده تاريخ ليگ ايران با احتساب ليگ امسال ۱۳۸۷ را دارد. در اين سال فرشاد پيوس در اين ۲۳ بازي ۲۰ گل به ثمر رساند و پس از او علي دائي ۱۷ گل به ثمر رساند كه ركوردي خارق العاده و رويائي و دست نيافتني است يعني ۳۷ گل در ۲۳ بازي توسط ۲ مهاجم پرسپوليس علي دائي و فرشاد پيوس.
  • آمار كلي بازيها بردها امتيازات كلي و گلهاي زده و... سرداران پرسپوليس در تاريخ ليگ در مقايسه با ساير تيم هاي پر مدعا بزودي در يك جدول منتشر خواهد شد تا حقايقي بسيار نو آشكار گردد و تيم افسانه اي پرسپوليس هميشه با لقب واقعي سردار فوتبال ايران بر اذعان نقش بندد.

جـــــام بـــــاشــگـاه هـــای تـــهــران

قهرمانی

نایب قهرمانی

سومی

پرسپولیس

۷ 

۴ 

۱ 

استقلال

۵ 

۴ 

۲

 ۷ قهرمانی و ۴ نايب قهرماني بسیار پر اهمیت در لیگ جام باشگاه های تهران که جايگزين ليگ باشگاههاي ايران و بجاي لیگ ایران برگزار شده است كه مهمترین جام باشگاهی ایران در زمان خود بود و بعد از انقلاب معتبر ترين ليگ باشگاهي ما تا سال ۱۳۶۸ لقب گرفت. اگر لیگ ایران در دهه ۱۳۶۰ به جای لیگ باشگاه های تهران برگزار می شد اکنون پرسپولیس با ۱۵ قهرمانی در لیگ ایران دست نیافتنی تر می شد.

اين تيم تقریباً در تمام ۱۱ دوره حضور در اين جام قهرمان و نايب قهرمان شده است.


جـــام هـــای حـــذفـی (جام حذفی آسیا - جام حذفی ایران- جام حذفی باشگاههای تهران)

حذفی آسیا

حذفی ایران

حذفی تهران

مجموع قهرمانی

مجموع نایب قهرمانی

پرسپولیس

1 و 1 نايب قهرماني

۵

۳

۹

۳

استقلال

0

۶

۰

۶

۳

پرسپولیس ایران با ۵ قهرمانی و ۱ نایب قهرمانی در جام حذفی ایران و ۳ قهرمانی و ۱ نایب قهرمانی در جام حذفی تهران و ۱ قهرمانی و ۱ نایب قهرمانی در جام حذفی آسیا لایق لقب پر افتخارترین تیم در جام های حذفی نیز می باشد.

پرسپولیس در لیگ ایران و جام حذفی ایران مهمترین رقابت داخلی ایران با ۹ قهرمانی لیگ ایران و ۵ قهرمانی جام حذفی ایران در مجموع ۱۴ قهرمانی داخلی دارد و استقلال با ۷ قهرمانی لیگ ایران و ۶ قهرمانی جام حذفی ایران در مجموع ۱۳ قهرمانی دارد بدین معنی که پرسپولیس ۱۴ بر ۱۳ همچنان پرافتخارترین تیم تاریخ فوتبال ایران است؛ با وجود گذشت ۸ سال از سیاه ترین دوران پرسپولیس، این تیم همچنان این لقب را با خود یدک می کشد. دورانی که از سال ۱۳۸۲ آغاز و همچنان ادامه دارد و جالب اینکه همین ۸ سال بهترین دوران تاریخ استقلال دررقابت با پرسپولیس بوده است. آمار لیگ ایران از ۱۳۴۷ تا ۱۳۸۲ و ۱۳۸۲ تا ۱۳۹۰ (۸ سال اخیر) را در کتاب پی دی اف موجود در پست های بالاتر ببینید و ارزیابی کنید!

سایت خبرگزاری تابناک از معتبرترین و رسمی ترین سایت های خبرگزاری فارسی در دنیا و سایت گل نیز بر این اذعان دارند که پرسپولیس ایران پرافتخارترین تیم تاریخ فوتبال ایران است. به لینک ذیل مراجعه کنید:

http://www.tabnak.ir/fa/news/169020/همه-قهرمانان-لیگ-و-جام-حذفی-از-سال-49-تا-89

روزنامه شرق مقاله بنده رو تایید می کند. لینک ذیر را بخوانید. که در شماره 1502 پنجشنبه,24 فروردین 1391 نوشته شده است. در لینک زیر دو اشتباه وجود دارد. قهرمانی ۳ باره پرسپولیس در دهه ۱۳۵۰ در لیگ ایران دو بار عنوان شده است و قهرمانی ۲ باره سپاهان در دهه۱۳۸۰ در جام حذفی ایران باز هم به اشتباه ۳ بار عنوان شده که در حق پرسپولیس ظلم شده است. روزنامه شرق رو بخونید و اون روزنامه هم پرافتخارترین تیم ایران را پرسپولیس اعلام کرده است:
http://sharghnewspaper.ir/News/91/01/24/28583.html

لازم به توضیح است که پرسپولیس ایران در سه بار حضور در جام در جام آسیا دو بار به فینال رسید و با یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی برترین نماینده تاریخ ایران در این جام شد. اما استقلال تهران با سه بار حضور در این جام در تمام ادوار حذف شد.

بر روی این لینک برای مشاهده تاریخچه رقابت پرسپولیس و استقلال در ۲۸ دوره لیگ ایران (۱۳۸۹-۱۳۴۹) کلیک کنید.

ادامه مطلب - پرسپولیس پرافتخارترین تیم تاریخ فوتبال ایران

 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۸۸/۰۱/۳۱ساعت   توسط احمد